بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی فعالیت خود را در این استان در جهت اهداف کلی سازمان مذکور در اساسنامه تدوین شده بنیاد فرهنگی حضرت مهدی انجام می دهد.. قابل ذکر است این مجموعه هم اکنون در کمیته های مختلف فعالیت خود را شروع کرده و در حال فعالیت است... هم‌اکنون 514 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مبعث، پرچم علم و معرفت را در جهان برافراشت/ پیشرفت علمی کشور یک ضرورت مهم است

نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع( با اشاره به اینکه مبعث پرچم علم و معرفت را در جهان برافراشت گفت: وجود مبارک پیامبر اکرم(ص) مانع از جهالت بشریت شد و امروز به برکت وجود بعثت پیامبر اعظم (ص) مسلمانان در عزت و سربلندی هستند.
آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی امروز در مراسم رونمایی از تولیدات صدا و سیمای استان در حوزه نهج البلاغه گفت: علم چراغ راه بشریت است که خداوند در اختیار انسان‌ها قرار داده که راه و مسیر کمال و سعادت را به خوبی طی کنند و ما باید این هنر را داشته باشیم که از این نعمت بزرگ به خوبی استفاده کنیم و لذا امروز باید بیش از هر اندازه‌ای به دنبال علم و دانش همراه با معنویت باشیم.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: بزرگ‌ترین هدف علم و دانش رسیدن به کمال و قرب الهی است که باید مورد توجه ما باشد و علوم باید به گونه ای مورد استفاده قرار گیرند که بشریت به هدف آفرینش خود دست پیدا کند.

وی ادامه داد: پیشرفت علمی کشور یک ضرورت مهم است و باید در اولویت اصلی مسائل کشور قرار گیرد و مقام معظم رهبری همواره بر این مسئله تأکید فراوان دارند و باید اهمیت به علم و دانش راهبرد اصلی ما باشد.

امام‌جمعه اراک بیان کرد: بزرگان دینی در گذشته پایه های مکتب اسلام را تقویت کردند و آن را همچون گنجی عظیم و میراثی گران بها در اختیار ما قرار دادند و ما امروز در درجه اول باید از این گنج های عظیم به خوبی بهره ببریم و در درجه دوم از آنها پاسداری کنیم.

دری نجف آبادی یادآور شد: انقلاب اسلامی فرصتی بسیار مغتنم برای ما ایجاد کرده که بتوانیم از علوم دینی و معارفی به خوبی استفاده کنیم و باید با استفاده از این گنج های عظیم که در اختیار ماست بتوانیم قله های بلند سعادت را کسب کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: امروز نهج البلاغه بزرگترین سرمایه بشریت است که باید به خوبی از آن بهره ببریم و با استفاده از آن راه کمال و سعادت طی کنیم.

وی اضافه کرد: نهج البلاغه راه عزت و کمال را به مسلمانان نشان می دهد و موجب سربلندی جهان اسلام می شود و در انسان ها غلت دینی ایجاد می کند.

نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع( بیان کرد: نهج البلاغه راه سعادت بشریت است و امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه تاکید دارند که روی پای خود بایستیم و فریب نیرنگ و شیطنت های دشمنان را نخوریم.

دری نجف آبادی بیان کرد: علم واقعی علمی است که درب های غیب را بر روی انسان می گشاید و انسان را به سعادت و کمال می رساند و علاوه بر اینکه خود را در مسیر هدایت قرار می دهد دیگران را نیز به مسیر می آورد.

وی ادامه داد: امروز جوامع غربی از علم و دانش برای رسیدن به اهداف شیطانی خود و ظلم به دیگران استفاده می کنند که این خلاف سیره اسلام است.

امام جمعه اراک بیان کرد: امروز دشمنان با فرقه سازی به دنبال سرگرم کردن امت اسلامی هستند و هر روز با شگردهای مختلف و شیطانی به دنبال انحراف مسیر مسلمانان هستند که باید هوشیار باشیم و فریب آنها را نخوریم و فرقه سازی ها به دنبال تحقق اهداف شیطانی آمریکا و حامیان آنها هستند.

نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع( خاطرنشان کرد: وجود مبارک پیامبر اکرم(ص) مانع از جهالت بشریت شد و امروز به برکت وجود بعثت پیامبر اعظم (ص) مسلمانان در عزت و سربلندی هستند و مبعث پرچم علم و معرفت را در جهان برافراشته کرد که مهمترین هدف مبعث پیامبر اکرم(ص) دعوت به توحید بود و امروز باید به این واقعه عظیم بیش از گذشته توجه شود.
آخرین ویرایش
در 1399/12/25 07:02

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
08632224423
پیامک
30001366