بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی فعالیت خود را در این استان در جهت اهداف کلی سازمان مذکور در اساسنامه تدوین شده بنیاد فرهنگی حضرت مهدی انجام می دهد.. قابل ذکر است این مجموعه هم اکنون در کمیته های مختلف فعالیت خود را شروع کرده و در حال فعالیت است... هم‌اکنون 514 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

تولید عبادت و مایه افتخار و عزت است/ بزرگ‌ترین سرمایه کشور جوانان هستند

آیت الله دری نجف‌آبادی گفت: مقام معظم رهبری امسال مجدداً تأکید فرمودند بر تولید و الزامات و امکانات و حمایت‌هایی که برای تولید لازم است، تولید عبادت و مایه افتخار و عزت است و کشور با تولید آباد می‌شود.
آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اراک گفت: مقام معظم رهبری امسال مجدداً تأکید فرمودند بر تولید و الزامات و امکانات و حمایت‌هایی که برای تولید لازم است، تولید عبادت و مایه افتخار و عزت است و کشور با تولید آباد می‌شود.

دری نجف‌آبادی با تأکید بر اینکه باید امکانات تولید فراهم شود افزود: بانک‌ها به‌جای بندوبست‌های غلط حمایت کنند، انشاالله همت کنیم و کارشناسان گره تولید را باز کنند، ستادهای حمایت از تولید باید این گره‌های تولید را بگشایند و تسهیلات برای تولید واقعی در نظر بگیرند.

وی تصریح کرد: رفع موانع و مشکلات تولید از دیگر مواردی است که مقام معظم رهبری فرمودند؛ مشکل‌آفرینی نکنیم و گره نزنیم و سخت‌گیری‌های بی‌مورد نکنیم، دولت حامی باشد و سنگ‌اندازی نکند همه باید حمایت واقعی داشته باشیم.

امام جمعه اراک اظهار کرد: ظرفیت‌های استان مرکزی هم خوب است و درباره برخی واحدها اگر خوب عمل می‌کردند معجزه می‌شد اما باید دست‌به‌دست هم بدهیم و در استان مرکزی که پایتخت صنعتی کشور است باید بیش از همه ندای رهبری را لبیک بگوییم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی افزود: انسان‌های بزرگ با همت هستند، ما مرد جبهه و جهاد شهادت و خدمت هستیم و بزرگ‌ترین عامل موفقیت ما همین است، اینکه ما نباید نگاه بکنیم آمریکایی‌ها چه موقع به برجام برمی‌گردند یا برنمی‌گردند ما می‌توانیم خودمان روی پای خودمان بیاستیم.

وی ادامه داد: اگر این شیر نفت هم از ابتدا نبود وضع ما الآن خیلی هم بهتر بود، باید عادت‌های غلط را کنار بگذاریم؛ اسراف، مصرف‌زدگی و هزینه‌های بی‌رویه را کنار بگذاریم و دست‌به‌دست هم بدهیم تا جوانان ما فعال شوند و خودشان طراحی کنند، ما هر جا از امکانات خودمان استفاده کرده‌ایم موفق بودیم.

دری نجف‌آبادی ضمن تبریک عید نیمه شعبان گفت: این حکمت بالغه الهی است و اگر غیرازاین بود کار خلقت ناقص بود دانشگاه اهل‌بیت و دانشگاه اسلام و قران دانشگاه کمال بشریت تا قیام قیامت است، این دانشگاه بر پایه توحید در کل عالم و بر پایه فطرت پاک انسان‌ها است.

امام‌جمعه اراک افزود: خداوند در گوهر وجود ما فطرتی قرار داده است که آن فطرت در برابر حق و عدل و ایمان پایدار و ثابت است.

وی ضمن تبریک روز ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان ادامه داد: بزرگ‌ترین سرمایه کشور جوانان و انسان‌های سخت‌کوش و فداکار هستند و برای خانواده هم بزرگ‌ترین سرمایه هر پدر و مادر فرزندان هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: جوانان ازدواج خود را به تأخیر نیندازند، سخت‌گیری‌ها را کنار بگذاریم و بر خدا توکل کنیم و مأیوس نشویم، البته باید تلاش کرد و مجاهدت داشت، میدان برای کار هم هست و باید بیشتر همت کنیم.
آخرین ویرایش
در 1400/1/15 07:06

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
08632224423
پیامک
30001366