بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی فعالیت خود را در این استان در جهت اهداف کلی سازمان مذکور در اساسنامه تدوین شده بنیاد فرهنگی حضرت مهدی انجام می دهد.. قابل ذکر است این مجموعه هم اکنون در کمیته های مختلف فعالیت خود را شروع کرده و در حال فعالیت است... هم‌اکنون 514 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

ما به عنوان پیروان امام زمان (عج) در انتخابات باید کسی را انتخاب کنیم که مورد رضای حضرت است

آیت الله اراکی: ما به عنوان پیروان امام زمان (عج) در انتخابات باید کسی را انتخاب کنیم که مورد رضای حضرت است و باید مراقب بود که این انتخاب ما بر پایه هواهای نفسانی است یا رضایت خداوند متعال و امام زمان (عج)؟
در مراسم جشنی که به مناسبت میلاد حضرت صاحب الزمان (عجل الله فرجه الشریف) و شب نیمه شعبان در مسجد امیرالمومنین(ع) شهر مقدس قم برگزار گردید. آیت الله اراکی عضو شورایعالی حوزه‏های علمیه کشور با اشاره به فضیلت و اهمیت شب نیمه شعبان، عبادت و مناجات در این شب بزرگ را در حکم لیلة القدر دانستند و افزودند فضلیت چنین شبی کمتر از شب قدر نیست و خداجویان و مؤمنین می‏بایست لحظات این شب عظیم را غنیمت شمرده و هر کس به اندازه توان و ظرف وجودی خویش از این شب بهره بجوید و حداقل اهتمامی که از انسان مؤمن نسبت به این شب انتظار می‏رود این است که شب زنده داری و عبادت او در این شب با سایر شب‏ها تفاوت معنی داری داشته باشد.
استاد دروس خارج حوزه عملیه قم سپس با تبیین مسأله امامت حضرت مهدی علیه السلام در دوران غیبت، عدم درک صحیح از مفهوم ولی امری و امام بالفعل بودن حضرت حجت علیه السلام در دوران غیبت را منشأ محرومیت شیعیان و پیروان آن حضرت از دریای بیکران فیض وجودی آن حضرت دانستند و افزودند: ولی امر و امام کسی است که تمام اعمال و رفتار ما چه در بعد فردی و چه در بعد اجتماعی می‏بایست طبق فرمان او باشد. ایشان سپس به تفسیر مفهوم امام بر اساس آیات نورانی قرآن کریم پرداختند و امام را طبق منطق قرآن کریم نور، حیات، چشم بینا و نعمت تامه الهی دانستند و با اشاره به آیه‏ ی کریمه‏ ی:«من کان فی هذه اعمی فهو فی الاخرة اعمی و اضل سبیلا» (۷۲/اسراء) کسی که از امام حق پیروی کند را شخصی بینا و دارای حیات طیبه و کسی که از او تبعیت نکند را در ظلمات و نابینا توصیف کردند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه بر ضروت عمل طبق رضای امام عصر علیه السلام تأکید کردند و افزودند: اشکال ما اینست که نه در رفتار فردی و نه در رفتار اجتماعی طبق مقتضای امام و مأموم عمل نمی کنیم. آیت الله اراکی انتخابات را یک رفتار اجتماعی دانستند و افزودند: ما به عنوان پیروان امام زمان (عج) باید کسی را انتخاب کنیم که حضرت راضی است و باید مراقب بود که آیا انتخاب ما بر پایه هواهای نفسانی است یا رضایت خداوند متعال و امام؟
عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سپس با اشاره به نعمت بزرگ انقلاب اسلامی که به برکت آن ملت شریف ایران قادر به انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و شوراهای شهر و روستا هستند این مسئله را امری استثنائی عنوان کردند و افزودند: ایران تنها کشوری است که تصمیم گیرنده واقعی در آن خود مردم هستند و انتخابات آن توسط بیگانگان یا قدرت‏ های سلطه گر و استعماری مهندسی نمیشود!
رئیس دانشکده اصول دین انتخاب اکثریت در مسائل اجتماعی را سرنوشت ساز دانستند و با اشاره به آیه‏ ی کریمه‏ ی «وابتغوا فتنة لاتصیبن الذین ظلموا منکم خاصة» (۲۵/انفال) افزودند: اگر اکثریت انتخاب بدی کردند آن جمعیت اقلیت خوب هم به آتش طرف دیگر میسوزند ولذا باید کاری کرد که یک نظر غالب خوب در جامعه شکل گیرد. آیت الله اراکی سپس خاطر نشان کردند: هر جا به اسلام عمل کردیم خیر آن را دیده‏ ایم؛ و تنها زمانی عزت ما پایمال شد که به معیارهای اسلامی در مسائل اجتماعی عمل نکردیم. ایشان سپس با اشاره به فاصله عملکرد دولت با معیارهای اسلامی در مدیریت اقتصادی و دیپلوماسی بین المللی، بیانات مقام معظم رهبری در صحبت‏های نوروزی‏شان پیرامون عجله مسؤولین امر در مسأله برجام و عبور آنها از خط قرمزهای تعیین شده توسط مقام معظم رهبری را مصداقی از پایمال کردن منافع ملت در جهت قدرت طلبی توسط برخی مسئولین عنوان کردند و افزودند نتیجه‏ ی چنین عملکردی این میشود که حکومت حقیری مثل بحرین هم داعیه‏‏ ی شرکت در مذاکرات هسته‏ای با ایران را دارد.
آیت الله اراکی موفقیت ‏های چشم گیر ملت ایران در عرصه‏ ی موشکی، نانو، پزشکی، هسته ای و سایر عرصه ها را مرهون تلاش جوانان مؤمن و متدین انقلابی و پایبند به فرامین مقام معظم رهبری دانستند و افزودند اگر کار در دستان مؤمن کاردان باشد اصلاح میشود.
آخرین ویرایش
در 1400/1/26 11:08

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
08632224423
پیامک
30001366